Elinizle değil! Gözünüzle seçin..!

Güneş Gözlüğü mü alıcaksın?

In Sağlık on Nisan 30, 2009 at 8:17 am

Gözümüze Gözlük

Yaz mevsimi geldi herkesin olmazsa olmazı “en azından bazı kesim için geçerli.” güneş gözlükleri,insanı direkt tatil moduna sokan çok amaçlı bi aksesuardır.Şaka bi yana güneş gözlüklerini modanın bi yandaşı olarak kullanmak yerine ciddi bi sağlık malzemesi gözüyle bakmak gerekir,bunu içinde çok bilinmiş markalar yerine onunla aynı işi yapabilecek malzemelerin kullanıldığı bi gözlükte işinizi görecektir bu malzeme polarize camdır,polarize cam güneşden ultraviyole ve mor ötesi gibi ışınları engellemesiyle bilinir ki bu %100 doğrudur.

Piyasada bu gözlüklerin ortalama fiyatı 100-230 tl arasındadır “yok ben almışken en iyisini alırım.” diyorsanız,rayban öneririm,geçen bi gözlükçüye girdiğimde raybanlardan birine bakmıştım adam anlatıyoda anlatıyo yok bilmem ne kaplı gümüş suyu içinde altın zamazinyosundan bahsedip durdu ama amaçı güneş ışınlarını kırmaktı ve sadece yaz mevsiminde 4 ay küsür kullanmalık bi üründü onca laf kalabalığından sonra fiyatı sordum ki sormaz olaydım kimi için ucuz gelebilir ama ülkemiz şartlarında bi aile 1 ay o fiyata geçimini sağlamak zorunda fiyatı 534 tl dediki ben”tamam başka yerleride gezeyim uğarım sonra” gibisinden gerçekleşmesi imkansız bi yalana başvurdum.

Sonuş olarak gözümüzü kaybettik mi yerine tekrardan yenisi çıkmıyor iyi araştırıp kaliteli gözlük almakta fayda var gözlük alırken dikkat edilebilecek birkaç madde veriyorum.

  1. Güneş gözlüklerinde ultraviyole ya da morötesi ışınları önlediğine dair bir sertifikası olmalı.
  2. Satın aldığınız güneş gözlüğünü ışığa karşı tutun; gözlüğü aşağı yukarı oynatın. Böyle yaptığınızda camında dalgalanmalar meydana geliyorsa gözlük camı kalitesiz olduğunu gösteriyor.
  3. Çizik camlı gözlükleri almayın.
  4. Güneş gözlüğünü bir uzmanın yardımıyla yüz şekline göre seçin.
  5. Güneş gözlüklerinin cam renginin duman ve kahverengi olmasına dikkat edin.
  6. Yine mavi renkli camların, güneş ışınlarının daha çok göze yansımasına neden olduğu için bu cam renkli gözlükler tercih edilmemelidir.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: